Kdo jsou slané karamelky?

Katka, Lucka, Veru, a lucie

Jsme čtyři kamarádky, mámy
a podnikatelky, které nepřestává fascinovat nekonečný lidský potenciál a jedinečnost.

Název Slané Karamelky vznikl v autě na dálnici mezi Innsbruckem a Prahou. Měly jsme potřebu vytvořit prostor pro setkávání žen jako jsme my. Shodly jsme se na to, že nás spojuje nejen vášeň pro lidský rozoj, ale také pro zmrzlinu se slaným karamelem. Proto jsme naše první setkání nazvaly jako setkání Slaných Karamelek.

Toto setkání proběhlo pod rozkvetlou třešní vedle Lucčiného atelieru a samozřejmě na něm nesměl chybět slaný karamel, který Veru uvařila. Užívali jsme si inspirativní, přátelskou, podporující atmosféru a vzájemné sdílení. Tehdy jsme poprvé pocítily, jak tato setkání inspirativních žen můžou být přínosná. 

O Slaných Karamelkách

Komunita, rozvoj a podpora pro tvůrčí ženy, které chtějí posunout svůj život a podnikání na novou vyšší úroveň

Náš projekt vznikl pro ženy, které dělají svou práci srdcem. Jsme tu pro každou ženu, která chce růst a posouvat se nejen ve svém životě, ale také ve svém podnikání. Jsou mezi námi kreativní, tvůrčí, inspirativní a jedinečné podnikatelky, které si budují své osobní brandy nebo své osobní projekty. Chceme jim poskytovat prostor pro růst, podporu a vzájemné sdílení. Také si přejeme vytvořit místo, kde se může navzájem učit a inspirovat jedna od druhé. Každá služba nebo produkt, který podnikatelky nabízejí svým klientům má za cíl pomáhat druhým a udělat jejich život lepším. To je to, co nás na tomto projektu nejvíc těší. Naše poslání je, že společně můžeme udělat svět lepším místem - v tolika jedinečných směrech!

poznejte nás

Katka Končál

FOTOGRAFKA & MENTORKA

Lucka Spišáková

web & logo expert

Veru Horejšová

VIDEOTVŮRKYNĚ & MENTORKA

Lucie Schweinerová

tvorba webu a brandu

co možná nevíte

Pár zajímavých věcí,

Všechny máme úžasné muže, které nás podporují. Dvě Lucky mají dva Honzy.

Dohromady máme devět dětí. Osm prima kluků a jednu blonďatou holčičku. 

Vážně, ale opravdu vážně milujeme zmrzlinu s kousky slaného karamelu.

Cítíme se dobře mezi lidmi, každá z nás ale nemůže být bez svého prostoru a samoty.

Všechny máme hlubokou touhu posouvat druhé směrem k jejich lepšímu JÁ.

Všechny jsme vyměnily jistotu našich zaměstnání za svobodu kreativního světa.

slané karamelky

Jak šel čas

2014 leden

NAŠE PRVNÍ SPOLEČNÁ VEČEŘE

Sešly jsme se v pizzerii a zjistily jsme, že si rozumíme a že si máme rozhodně, co říct. Od té doby jsme se začaly pravidelně setkávat. 

2018 březen

VZNIKL NÁZEV SLANÉ KARAMELKY

Název Slané Karamelky vznikl v autě na dálnici mezi Innsbruckem a Prahou, když jsme se vracely z výletu od Kačky.

květen 2018

SETKÁVÁNÍ SLANÝCH KARAMELEK

Po prvním setkání v atelieru pod rozkvetlou třešní jsme se s dalšími inspirativními ženami začaly setkávat pravidelně. Koncem roku 2020 jsme se poprvé potkaly v coworkingovém centru Meandr v Řevnicích. Kvůli lockdownu proběhla také dvě online setkání. Při nich jsme ale pochopily, že není možné udržet Karamelky jen v online světě. 

2021 srpen

NAMALOVALY JSME JEDNOROŽCE

Při našem wellness pobytu v resortu Svatá Kateřina jsme společně položily základy Slaných Karamelek. Jak vždxy říká Veru: "Je potřeba namalovat jednorožce". Tak jsme daly hlavy dohromady a namalovaly ho. I s pěkným duhovým ocasem. 

O Slaných Karamelkách

"Slané Karamelky jsou pro mne symbolem kreativních, úspěšných žen s velkým srdcem, které svou empatií, podporou, a darem měnit svět okolo sebe, přinášejí jedinečnou platformu pro sdílení zkušeností mezi ženami, které svůj byznys již samy budují nebo teprve hledají odvahu vydat se svou  vlastní cestou. 

V tom je právě jejich jedinečná síla, ve sdílení, v podpoře, v pomoci překonávat překážky, jít za svým snem a tvořit tak skutečné hodnoty, které v nás rezonují. Pro mne je to zcela srdeční záležitost a těším se vždy na další setkání ve společnosti inspirativních, úžasných žen, co mají vždy co říci a nesmírně mě to posouvá v mé vlastní cestě a nakopává jít dál."

@radka_kuglerova